Skvelo.sk – kamarátsky internetový obchod

Swipe to the left

Finále trilógie Selekcia: ktorá z dievčat bude Prvá?

By Daniel Kovacik 23. augusta 2017 3 zobrazení Žiadne komentáre

Finále trilógie Selekcia
Záverečný diel trilógie Selekcia prináša rozuzlenie, na ktoré sme dlho čakali. Bude America tá Pr(a)vá? Ako sa princ Maxon vyrovná s jej minulosťou – a tajnou detskou láskou, ktorá o ňu prišla bojovať až do paláca? A sú tu aj rebeli snažiaci sa zvrhnúť monarchiu... Čítajte v poslednej časti nášho blogového seriálu blogového seriálu.

Šesť dievčat vo finále – princeznou však môže byť len jedna. Selekcia pokračuje

By Jana Mišúnová 23. augusta 2017 2 zobrazení Žiadne komentáre

Selekcia pokračuje - šesť dievčat je vo finále, len jedna však môže byť víťazka
Náš blogový seriál o obľúbenej knižnej sérii SELEKCIA od americkej spisovateľky Kiery Cass pokračuje. Do finálneho zápolenia o srdce princa Maxona postúpila len šestica dievčat – Elita. Je medzi nimi aj America Singerová. Ale jej stará láska Aspen sa odmieta vzdať bez boja. Kráľovská rodina je plná intríg a temných tajomstiev. Prečítajte si o druhej časti populárnej knižnej série v našom blogu.


35 dievčat. 1 princ. Začína súťaž zvaná Selekcia!

By Jana Mišínová 22. augusta 2017 8 zobrazení Žiadne komentáre

Trilógia Selekcia od spisovateľky Kiery Cassovej
Pripravili sme pre vás blogový seriál o obľúbenej knižnej sérii SELEKCIA od americkej spisovateľky Kiery Cass. Prvá časť vám predstaví svet a spoločnosť krajiny Illea, rozdelenej na osem kást. Prečítajte si viac v našom článku.

Ani nie Židovka, len Icíková. O tom, ako bánovský farár Jozef Tiso precenil seba a podcenil Slovákov

By Elena Eleková 20. augusta 2017 640 zobrazení Žiadne komentáre

Nedeľné šachy s Tisom
Možno ešte nebola príhodnejšia doba na vydanie knihy, ktorá sa pokúša vyrovnať s históriou vojnového slovenského štátu, ako je táto. Doba, keď sa časť mládeže – z tej, čo tu ešte zostala – zdraví Na stráž! a hliadkuje vo vlakoch...

Pripraviť sa – Pozooor... – Štart! Nová knižná séria zo sveta Tieňolovcov od Cassandry Clare stojí za to

By Evi a Pepa 15. augusta 2017 56 zobrazení Žiadne komentáre

Cassandra Clare: Polnočná dáma

Tak, a je tu ďalšia séria od Cassandry Clare zo sveta TieňolovcovTajomná temnota (v origináli The Dark Artifices). Polnočná dáma je sequelom k Nástrojom smrteľníkov, odohráva sa päť rokov po udalostiach z Mesta nebeského ohňa. Možno sa pýtate, či preto treba prečítať predchádzajúce diela vydané okolo tohto sveta. No... bolo by to fajn, lebo hoci nám v knihe Cassandra vysvetlí viac-menej všetko, niektoré veci sú lepšie, ak ich máte naštudované vopred...

Lásku a nenávisť od seba delí len tenká čiara. Historická romanca, ktorá vás dostane

By Evi a Pepa 9. augusta 2017 76 zobrazení Žiadne komentáre

Lisa Kleypasová: Bezohľadný darebákHistorická romanca súčasnej autorky, z ktorej sa vám zakrúti hlava, si získal srdcia mnohých čitateľov a čitateliek na celom svete. Lisa Kleypasová nielenže dokonale vystihne ľudské správanie v 19. storočí, ale aj vzťah dvoch ľudí, ktorý je realistický a jeho vývin nenútený.

"Pravidlo číslo jedna: Počúvaš. Pravidlo číslo dva: Posunieš ďalej..." Mŕtve dievča neklame Jaya Ashera

By Evi a Pepa 2. augusta 2017 95 zobrazení Žiadne komentáre

Jay Asher: Mŕtve dievča neplače

Keď sa Clay Jensen jeden podvečer vracia zo školy, nájde si na verande záhadný balík bez spiatočnej adresy. Pocíti záchvev vzrušenia – veď v kom by niečo také neprebudilo zvedavosť? Keď však škatuľu od topánok otvára a nachádza v nej sedem kaziet, ešte nevie, ako veľmi sa jeho život zmení.

Do vody Pauly Hawkins: ani hlbočina, ani plytčina

By Daniel Kovacik 20. júla 2017 95 zobrazení Žiadne komentáre

Paula Hawkins - Do vody

Paulu Hawkins väčšina z vás zrejme pozná vďaka jej prvému románu Dievča vo vlaku, ktorý sa dočkal svetového úspechu: 18 miliónov predaných výtlačkov, 79 týždňov v rebríčku New York Times... Tentoraz prichádza so svojou novou knihou, ktorá by sa podobne ako tá prvá dala charakterizovať ako psychologický krimitriler. I keď asi skôr viac psycho ako krimi...

Dominik Dán: ​„Bolo príjemné teplé marcové ráno. Ako stvorené na vraždu..."

By Daniel Kovacik 11. júla 2017 371 zobrazení Žiadne komentáre

Dominik Dán Korene zla blog

Dán, ako inak, opäť nesklamal!! Jeho detektívne romány sú dokonca čoraz malebnejším obrazom našej historickej skúsenosti. Ako píše v úvode každej svojej knihy, „mesto, príbeh a všetky osoby v tejto knihe sú vymyslené a akákoľvek podobnosť so skutočnými udalosťami je čisto náhodná, hoci niekomu sa môžu zdať akési povedomé..."

Hra o drony: vyhráva najlepší, bavia sa všetci

By skvelo.sk 4. júla 2017 259 zobrazení Žiadne komentáre

Hra o drony!

V poslednom čase sa s tými dronmi doslova vrece roztrhlo. Letúň bez pilota riadený na diaľku a pôvodne slúžiaci pri vojenských misiách sa dnes skloňuje vo všetkých pádoch (občas aj nespisovne...). Dron sem, dron tam – írečitou slovenčinou povedané: „na kieho drôna"?

Stretneme sa na pláži!

By skvelo.sk 13. júna 2017 484 zobrazení Žiadne komentáre

Náš program na Magio pláži

Ani tento rok sa leto v Bratislave samozrejme nemôže zaobísť bez obľúbenej Magio pláže na Tyršovom nábreží. Radi vás privítame v našom knižnom kútiku, kde sme si pre vás pripravili zaujímavý literárny program. Čo vás teda čaká počas horúcich letných dní? Sledujte nás aj na Facebooku, a všetko sa včas dozviete.

Bozkov nikdy nie je dosť. Tisíc je tak akurát

By Evi a Pepa 8. júna 2017 263 zobrazení Žiadne komentáre

Tillie Cole: Tisíc chlapčenských bozkov

Tillie Cole má krásny štýl písania. Veľmi nenútený, no zároveň hlboký. Myšlienky a pocity hlavných postáv sa vám dostanú pod kožu. Dej má rýchly spád, kniha sa číta príjemne vďaka jasným no premysleným vetám...

Dva deadliny: život a smrť. Dojímavý príbeh, ktorý vás rozosmeje teraz aj v kinách

By Daniel Kovacik 29. mája 2017 322 zobrazení Žiadne komentáre

Fredrik Backman: Muž menom OveNa prvý pohľad je Ove pekne nevrlý, mrzutý chlapík. Terorizuje všetkých naokolo od predavačiek v kvetinárstve až po svojich susedov. Po smrti ženy sa to ešte zhoršilo. Ove sa cíti osamelý, no nezdá sa, že by to akokoľvek túžil zmeniť. Jeho život (ak to vlastne ešte je jeho život....) obráti naruby až príchod nových susedov, ktorí mu autom zramujú poštovú schránku. Takáto prkotina ho vytočí práve vo chvíli, keď už sa zdalo, že má všetko na háku...

Učňøvské røky Williama Wistinga. Nøri majú nielen Joa, ale aj Jørna

By Evi a Pepa / jednoducho KNIHY 25. mája 2017 1036 zobrazení Žiadne komentáre

Jørn Lier Horst: Súmrak

Extrømne dobré sú tieto severské detektívky, a obzvlášť tie nørske...! Vedľa velikána najväčšieho a detektíva najslávnejšieho (ak vám nedoplo: predsa Jo a Harry :)) však na nórskom literárnom detektívnom / krimi nebi tróni (alebo trøni?) aj meno Jørn Lier Horst. Aká je jeho nová kniha?

Steampunk naruby alebo príliš prudérna dystópia

By Daniel Kovacik 23. mája 2017 231 zobrazení 2 komentárov

Dan Vyleta: Dym

Predstavte si 19. storočie, v ktorom namiesto priemyselnej revolúcie ovláda anglickú spoločnosť úzkostlivá snaha o mravnú „čistotu". Každá nehanebnosť sa totiž prejavuje priam fyzickou špinou – dymom unikajúcim z hriešnikovho tela. Vypúšťajú ho najmä chudobní, keďže tí sa akosi „prirodzene" nevedia ovládať. Aristokrati dokážu žiť v čistote. Práve preto sú vraj predurčení vládnuť...

Trauma, z gréc. „rana“. John Boyne rozpráva o vojne a ranách na duši

By Jana Mišúnová 18. mája 2017 503 zobrazení Žiadne komentáre

John Boyne (zdroj: Writers Centre Norwich) John Boyne rozpráva o vojne a ranách na duši

Alfie má narodeniny 28. júla. V deň, keď oslavuje päť rokov, vypukne prvá svetová vojna. Otec Alfiemu sľúbil, že neodíde bojovať, no hneď nasledujúci deň sľub poruší. O štyri roky neskôr Alfie netuší, kde jeho otec je. Myslí si, že je na špeciálnej tajnej misii.

Chlapík na vrchole spisovateľského umenia

By Daniel Kovacik 16. mája 2017 596 zobrazení Žiadne komentáre

John Boyne, pán spisovateľ (Zdroj: Martinus,sk)

Minulý týždeň sa niesol v znamení dvoch literárnych akcií, ktoré ste určite neprehliadli. Samozrejme, Noc literatúry, už tradičná prehliadka zaujímavých textov v podaní známych hercov, ktorý čítajú úryvky na netradičných miestach. Tou druhou bola beseda s írskym spisovateľom Johnom Boyneom, autorom slávneho Chlapca v pásikavom pyžame, v bratislavskom Martinuse.

Ako vyzerá výchova detí v pekle? Dojemný príbeh troch žien, ktoré dali život, keď všade navôkol zúrila smrť

By Evi a Pepa / jednoducho KNIHY 12. mája 2017 317 zobrazení Žiadne komentáre

Wendy Holden: Odsúdení prežiť

Všetky tri mali skvelých manželov, rodinu a stabilný domov. Všetky tri boli tehotné. Všetkým trom osud neprial a urobil im zo života peklo. A malo to jeden jediný dôvod. Boli židovky. Holokaust nie je ľahká téma. Jednak to nie je ľahké čítanie, a po druhé: nebolo už o tom povedané všetko? Kniha Wendy Holden dokazuje, že možno predsa len ešte nie...

Rasizmus a ospevovanie bolesti? Zárezy smrti Veronicy Roth vyvolávajú kontroverzie

By Evi a Pepa / Jednoducho KNIHY 3. mája 2017 1830 zobrazení Žiadne komentáre

Veronica Roth Zárezy smrti

Veronica Roth po dystopickej sérii Divergencia obrátila list a pustila sa do sci-fi/fantasy z inej galaxie. No dobre, prečo to nevyskúšať? A veru, stálo to za to. No... po prečítaní som videla, že veľa ľudí touto knihou opovrhuje. Prečo? Majú podozrenie, že kniha je rasistická a znevažuje rôzne poruchy/choroby. Poďme to ale rozobrať postupne.

Unikátne zariadenie umožní mať vášho štvornohého miláčika stále na očiach

By skvelo.sk 27. apríla 2017 610 zobrazení Žiadne komentáre

Blog o smart zariadeniach a nových technológiáchInteligentné zariadenie pre vášho štvornohého miláčika

Čoraz viac sa dnes začína hovoriť o internete vecí (internet of things alebo aj IoT) a inteligentných zariadeniach. Onedlho budeme mať inteligentné chladničky, kuchynské drezy a zaváraninové poháre (niektoré z nich možno aj inteligentnejšie ako ich majitelia...). Kde sa vám to ale všetko naozaj môže zísť? Objavili sme jedno zaujímavé zariadenie, ktoré IoT približuje ľudskej reči – a vlastne ešte viac tej zvieracej.

Finále trilógie Selekcia: ktorá z dievčat bude Prvá?

By Daniel Kovacik 23. augusta 2017 3 zobrazení Žiadne komentáre

Finále trilógie Selekcia
Záverečný diel trilógie Selekcia prináša rozuzlenie, na ktoré sme dlho čakali. Bude America tá Pr(a)vá? Ako sa princ Maxon vyrovná s jej minulosťou – a tajnou detskou láskou, ktorá o ňu prišla bojovať až do paláca? A sú tu aj rebeli snažiaci sa zvrhnúť monarchiu... Čítajte v poslednej časti nášho blogového seriálu blogového seriálu.

Šesť dievčat vo finále – princeznou však môže byť len jedna. Selekcia pokračuje

By Jana Mišúnová 23. augusta 2017 2 zobrazení Žiadne komentáre

Selekcia pokračuje - šesť dievčat je vo finále, len jedna však môže byť víťazka
Náš blogový seriál o obľúbenej knižnej sérii SELEKCIA od americkej spisovateľky Kiery Cass pokračuje. Do finálneho zápolenia o srdce princa Maxona postúpila len šestica dievčat – Elita. Je medzi nimi aj America Singerová. Ale jej stará láska Aspen sa odmieta vzdať bez boja. Kráľovská rodina je plná intríg a temných tajomstiev. Prečítajte si o druhej časti populárnej knižnej série v našom blogu.


35 dievčat. 1 princ. Začína súťaž zvaná Selekcia!

By Jana Mišínová 22. augusta 2017 8 zobrazení Žiadne komentáre

Trilógia Selekcia od spisovateľky Kiery Cassovej
Pripravili sme pre vás blogový seriál o obľúbenej knižnej sérii SELEKCIA od americkej spisovateľky Kiery Cass. Prvá časť vám predstaví svet a spoločnosť krajiny Illea, rozdelenej na osem kást. Prečítajte si viac v našom článku.

Ani nie Židovka, len Icíková. O tom, ako bánovský farár Jozef Tiso precenil seba a podcenil Slovákov

By Elena Eleková 20. augusta 2017 640 zobrazení Žiadne komentáre

Nedeľné šachy s Tisom
Možno ešte nebola príhodnejšia doba na vydanie knihy, ktorá sa pokúša vyrovnať s históriou vojnového slovenského štátu, ako je táto. Doba, keď sa časť mládeže – z tej, čo tu ešte zostala – zdraví Na stráž! a hliadkuje vo vlakoch...

Pripraviť sa – Pozooor... – Štart! Nová knižná séria zo sveta Tieňolovcov od Cassandry Clare stojí za to

By Evi a Pepa 15. augusta 2017 56 zobrazení Žiadne komentáre

Cassandra Clare: Polnočná dáma

Tak, a je tu ďalšia séria od Cassandry Clare zo sveta TieňolovcovTajomná temnota (v origináli The Dark Artifices). Polnočná dáma je sequelom k Nástrojom smrteľníkov, odohráva sa päť rokov po udalostiach z Mesta nebeského ohňa. Možno sa pýtate, či preto treba prečítať predchádzajúce diela vydané okolo tohto sveta. No... bolo by to fajn, lebo hoci nám v knihe Cassandra vysvetlí viac-menej všetko, niektoré veci sú lepšie, ak ich máte naštudované vopred...

Lásku a nenávisť od seba delí len tenká čiara. Historická romanca, ktorá vás dostane

By Evi a Pepa 9. augusta 2017 76 zobrazení Žiadne komentáre

Lisa Kleypasová: Bezohľadný darebákHistorická romanca súčasnej autorky, z ktorej sa vám zakrúti hlava, si získal srdcia mnohých čitateľov a čitateliek na celom svete. Lisa Kleypasová nielenže dokonale vystihne ľudské správanie v 19. storočí, ale aj vzťah dvoch ľudí, ktorý je realistický a jeho vývin nenútený.

"Pravidlo číslo jedna: Počúvaš. Pravidlo číslo dva: Posunieš ďalej..." Mŕtve dievča neklame Jaya Ashera

By Evi a Pepa 2. augusta 2017 95 zobrazení Žiadne komentáre

Jay Asher: Mŕtve dievča neplače

Keď sa Clay Jensen jeden podvečer vracia zo školy, nájde si na verande záhadný balík bez spiatočnej adresy. Pocíti záchvev vzrušenia – veď v kom by niečo také neprebudilo zvedavosť? Keď však škatuľu od topánok otvára a nachádza v nej sedem kaziet, ešte nevie, ako veľmi sa jeho život zmení.

Do vody Pauly Hawkins: ani hlbočina, ani plytčina

By Daniel Kovacik 20. júla 2017 95 zobrazení Žiadne komentáre

Paula Hawkins - Do vody

Paulu Hawkins väčšina z vás zrejme pozná vďaka jej prvému románu Dievča vo vlaku, ktorý sa dočkal svetového úspechu: 18 miliónov predaných výtlačkov, 79 týždňov v rebríčku New York Times... Tentoraz prichádza so svojou novou knihou, ktorá by sa podobne ako tá prvá dala charakterizovať ako psychologický krimitriler. I keď asi skôr viac psycho ako krimi...

Dominik Dán: ​„Bolo príjemné teplé marcové ráno. Ako stvorené na vraždu..."

By Daniel Kovacik 11. júla 2017 371 zobrazení Žiadne komentáre

Dominik Dán Korene zla blog

Dán, ako inak, opäť nesklamal!! Jeho detektívne romány sú dokonca čoraz malebnejším obrazom našej historickej skúsenosti. Ako píše v úvode každej svojej knihy, „mesto, príbeh a všetky osoby v tejto knihe sú vymyslené a akákoľvek podobnosť so skutočnými udalosťami je čisto náhodná, hoci niekomu sa môžu zdať akési povedomé..."

Hra o drony: vyhráva najlepší, bavia sa všetci

By skvelo.sk 4. júla 2017 259 zobrazení Žiadne komentáre

Hra o drony!

V poslednom čase sa s tými dronmi doslova vrece roztrhlo. Letúň bez pilota riadený na diaľku a pôvodne slúžiaci pri vojenských misiách sa dnes skloňuje vo všetkých pádoch (občas aj nespisovne...). Dron sem, dron tam – írečitou slovenčinou povedané: „na kieho drôna"?

Stretneme sa na pláži!

By skvelo.sk 13. júna 2017 484 zobrazení Žiadne komentáre

Náš program na Magio pláži

Ani tento rok sa leto v Bratislave samozrejme nemôže zaobísť bez obľúbenej Magio pláže na Tyršovom nábreží. Radi vás privítame v našom knižnom kútiku, kde sme si pre vás pripravili zaujímavý literárny program. Čo vás teda čaká počas horúcich letných dní? Sledujte nás aj na Facebooku, a všetko sa včas dozviete.

Bozkov nikdy nie je dosť. Tisíc je tak akurát

By Evi a Pepa 8. júna 2017 263 zobrazení Žiadne komentáre

Tillie Cole: Tisíc chlapčenských bozkov

Tillie Cole má krásny štýl písania. Veľmi nenútený, no zároveň hlboký. Myšlienky a pocity hlavných postáv sa vám dostanú pod kožu. Dej má rýchly spád, kniha sa číta príjemne vďaka jasným no premysleným vetám...

Dva deadliny: život a smrť. Dojímavý príbeh, ktorý vás rozosmeje teraz aj v kinách

By Daniel Kovacik 29. mája 2017 322 zobrazení Žiadne komentáre

Fredrik Backman: Muž menom OveNa prvý pohľad je Ove pekne nevrlý, mrzutý chlapík. Terorizuje všetkých naokolo od predavačiek v kvetinárstve až po svojich susedov. Po smrti ženy sa to ešte zhoršilo. Ove sa cíti osamelý, no nezdá sa, že by to akokoľvek túžil zmeniť. Jeho život (ak to vlastne ešte je jeho život....) obráti naruby až príchod nových susedov, ktorí mu autom zramujú poštovú schránku. Takáto prkotina ho vytočí práve vo chvíli, keď už sa zdalo, že má všetko na háku...

Učňøvské røky Williama Wistinga. Nøri majú nielen Joa, ale aj Jørna

By Evi a Pepa / jednoducho KNIHY 25. mája 2017 1036 zobrazení Žiadne komentáre

Jørn Lier Horst: Súmrak

Extrømne dobré sú tieto severské detektívky, a obzvlášť tie nørske...! Vedľa velikána najväčšieho a detektíva najslávnejšieho (ak vám nedoplo: predsa Jo a Harry :)) však na nórskom literárnom detektívnom / krimi nebi tróni (alebo trøni?) aj meno Jørn Lier Horst. Aká je jeho nová kniha?

Steampunk naruby alebo príliš prudérna dystópia

By Daniel Kovacik 23. mája 2017 231 zobrazení 2 komentárov

Dan Vyleta: Dym

Predstavte si 19. storočie, v ktorom namiesto priemyselnej revolúcie ovláda anglickú spoločnosť úzkostlivá snaha o mravnú „čistotu". Každá nehanebnosť sa totiž prejavuje priam fyzickou špinou – dymom unikajúcim z hriešnikovho tela. Vypúšťajú ho najmä chudobní, keďže tí sa akosi „prirodzene" nevedia ovládať. Aristokrati dokážu žiť v čistote. Práve preto sú vraj predurčení vládnuť...

Trauma, z gréc. „rana“. John Boyne rozpráva o vojne a ranách na duši

By Jana Mišúnová 18. mája 2017 503 zobrazení Žiadne komentáre

John Boyne (zdroj: Writers Centre Norwich) John Boyne rozpráva o vojne a ranách na duši

Alfie má narodeniny 28. júla. V deň, keď oslavuje päť rokov, vypukne prvá svetová vojna. Otec Alfiemu sľúbil, že neodíde bojovať, no hneď nasledujúci deň sľub poruší. O štyri roky neskôr Alfie netuší, kde jeho otec je. Myslí si, že je na špeciálnej tajnej misii.

Chlapík na vrchole spisovateľského umenia

By Daniel Kovacik 16. mája 2017 596 zobrazení Žiadne komentáre

John Boyne, pán spisovateľ (Zdroj: Martinus,sk)

Minulý týždeň sa niesol v znamení dvoch literárnych akcií, ktoré ste určite neprehliadli. Samozrejme, Noc literatúry, už tradičná prehliadka zaujímavých textov v podaní známych hercov, ktorý čítajú úryvky na netradičných miestach. Tou druhou bola beseda s írskym spisovateľom Johnom Boyneom, autorom slávneho Chlapca v pásikavom pyžame, v bratislavskom Martinuse.

Ako vyzerá výchova detí v pekle? Dojemný príbeh troch žien, ktoré dali život, keď všade navôkol zúrila smrť

By Evi a Pepa / jednoducho KNIHY 12. mája 2017 317 zobrazení Žiadne komentáre

Wendy Holden: Odsúdení prežiť

Všetky tri mali skvelých manželov, rodinu a stabilný domov. Všetky tri boli tehotné. Všetkým trom osud neprial a urobil im zo života peklo. A malo to jeden jediný dôvod. Boli židovky. Holokaust nie je ľahká téma. Jednak to nie je ľahké čítanie, a po druhé: nebolo už o tom povedané všetko? Kniha Wendy Holden dokazuje, že možno predsa len ešte nie...

Rasizmus a ospevovanie bolesti? Zárezy smrti Veronicy Roth vyvolávajú kontroverzie

By Evi a Pepa / Jednoducho KNIHY 3. mája 2017 1830 zobrazení Žiadne komentáre

Veronica Roth Zárezy smrti

Veronica Roth po dystopickej sérii Divergencia obrátila list a pustila sa do sci-fi/fantasy z inej galaxie. No dobre, prečo to nevyskúšať? A veru, stálo to za to. No... po prečítaní som videla, že veľa ľudí touto knihou opovrhuje. Prečo? Majú podozrenie, že kniha je rasistická a znevažuje rôzne poruchy/choroby. Poďme to ale rozobrať postupne.

Unikátne zariadenie umožní mať vášho štvornohého miláčika stále na očiach

By skvelo.sk 27. apríla 2017 610 zobrazení Žiadne komentáre

Blog o smart zariadeniach a nových technológiáchInteligentné zariadenie pre vášho štvornohého miláčika

Čoraz viac sa dnes začína hovoriť o internete vecí (internet of things alebo aj IoT) a inteligentných zariadeniach. Onedlho budeme mať inteligentné chladničky, kuchynské drezy a zaváraninové poháre (niektoré z nich možno aj inteligentnejšie ako ich majitelia...). Kde sa vám to ale všetko naozaj môže zísť? Objavili sme jedno zaujímavé zariadenie, ktoré IoT približuje ľudskej reči – a vlastne ešte viac tej zvieracej.

Čakajte prosím...

Produkt bol vložený do košíka


Pokračovať v nákupe Zobraziť košík & zaplatiť

Produkt bol odebrán z košíka


Pokračovať v nákupe Zobraziť košík & zaplatiť