Skvelo.sk – kamarátsky internetový obchod

Swipe to the left

Bozkov nikdy nie je dosť. Tisíc je tak akurát

By Evi a Pepa 8. júna 2017 90 zobrazení Žiadne komentáre

Tillie Cole: Tisíc chlapčenských bozkov

Tillie Cole má krásny štýl písania. Veľmi nenútený, no zároveň hlboký. Myšlienky a pocity hlavných postáv sa vám dostanú pod kožu. Dej má rýchly spád, kniha sa číta príjemne vďaka jasným no premysleným vetám...

Dva deadliny: život a smrť. Dojímavý príbeh, ktorý vás rozosmeje teraz aj v kinách

By Daniel Kovacik 29. mája 2017 93 zobrazení Žiadne komentáre

Fredrik Backman: Muž menom OveNa prvý pohľad je Ove pekne nevrlý, mrzutý chlapík. Terorizuje všetkých naokolo od predavačiek v kvetinárstve až po svojich susedov. Po smrti ženy sa to ešte zhoršilo. Ove sa cíti osamelý, no nezdá sa, že by to akokoľvek túžil zmeniť. Jeho život (ak to vlastne ešte je jeho život....) obráti naruby až príchod nových susedov, ktorí mu autom zramujú poštovú schránku. Takáto prkotina ho vytočí práve vo chvíli, keď už sa zdalo, že má všetko na háku...

Učňøvské røky Williama Wistinga. Nøri majú nielen Joa, ale aj Jørna

By Evi a Pepa / jednoducho KNIHY 25. mája 2017 871 zobrazení Žiadne komentáre

Jørn Lier Horst: Súmrak

Extrømne dobré sú tieto severské detektívky, a obzvlášť tie nørske...! Vedľa velikána najväčšieho a detektíva najslávnejšieho (ak vám nedoplo: predsa Jo a Harry :)) však na nórskom literárnom detektívnom / krimi nebi tróni (alebo trøni?) aj meno Jørn Lier Horst. Aká je jeho nová kniha?

Steampunk naruby alebo príliš prudérna dystópia

By Daniel Kovacik 23. mája 2017 151 zobrazení 2 komentárov

Dan Vyleta: Dym

Predstavte si 19. storočie, v ktorom namiesto priemyselnej revolúcie ovláda anglickú spoločnosť úzkostlivá snaha o mravnú „čistotu". Každá nehanebnosť sa totiž prejavuje priam fyzickou špinou – dymom unikajúcim z hriešnikovho tela. Vypúšťajú ho najmä chudobní, keďže tí sa akosi „prirodzene" nevedia ovládať. Aristokrati dokážu žiť v čistote. Práve preto sú vraj predurčení vládnuť...

Trauma, z gréc. „rana“. John Boyne rozpráva o vojne a ranách na duši

By Jana Mišúnová 18. mája 2017 423 zobrazení Žiadne komentáre

John Boyne (zdroj: Writers Centre Norwich) John Boyne rozpráva o vojne a ranách na duši

Alfie má narodeniny 28. júla. V deň, keď oslavuje päť rokov, vypukne prvá svetová vojna. Otec Alfiemu sľúbil, že neodíde bojovať, no hneď nasledujúci deň sľub poruší. O štyri roky neskôr Alfie netuší, kde jeho otec je. Myslí si, že je na špeciálnej tajnej misii.

Chlapík na vrchole spisovateľského umenia

By Daniel Kovacik 16. mája 2017 489 zobrazení Žiadne komentáre

John Boyne, pán spisovateľ (Zdroj: Martinus,sk)

Minulý týždeň sa niesol v znamení dvoch literárnych akcií, ktoré ste určite neprehliadli. Samozrejme, Noc literatúry, už tradičná prehliadka zaujímavých textov v podaní známych hercov, ktorý čítajú úryvky na netradičných miestach. Tou druhou bola beseda s írskym spisovateľom Johnom Boyneom, autorom slávneho Chlapca v pásikavom pyžame, v bratislavskom Martinuse.

Ako vyzerá výchova detí v pekle? Dojemný príbeh troch žien, ktoré dali život, keď všade navôkol zúrila smrť

By Evi a Pepa / jednoducho KNIHY 12. mája 2017 174 zobrazení Žiadne komentáre

Wendy Holden: Odsúdení prežiť

Všetky tri mali skvelých manželov, rodinu a stabilný domov. Všetky tri boli tehotné. Všetkým trom osud neprial a urobil im zo života peklo. A malo to jeden jediný dôvod. Boli židovky. Holokaust nie je ľahká téma. Jednak to nie je ľahké čítanie, a po druhé: nebolo už o tom povedané všetko? Kniha Wendy Holden dokazuje, že možno predsa len ešte nie...

Rasizmus a ospevovanie bolesti? Zárezy smrti Veronicy Roth vyvolávajú kontroverzie

By Evi a Pepa / Jednoducho KNIHY 3. mája 2017 1656 zobrazení Žiadne komentáre

Veronica Roth Zárezy smrti

Veronica Roth po dystopickej sérii Divergencia obrátila list a pustila sa do sci-fi/fantasy z inej galaxie. No dobre, prečo to nevyskúšať? A veru, stálo to za to. No... po prečítaní som videla, že veľa ľudí touto knihou opovrhuje. Prečo? Majú podozrenie, že kniha je rasistická a znevažuje rôzne poruchy/choroby. Poďme to ale rozobrať postupne.

Unikátne zariadenie umožní mať vášho štvornohého miláčika stále na očiach

By skvelo.sk 27. apríla 2017 419 zobrazení Žiadne komentáre

Blog o smart zariadeniach a nových technológiáchInteligentné zariadenie pre vášho štvornohého miláčika

Čoraz viac sa dnes začína hovoriť o internete vecí (internet of things alebo aj IoT) a inteligentných zariadeniach. Onedlho budeme mať inteligentné chladničky, kuchynské drezy a zaváraninové poháre (niektoré z nich možno aj inteligentnejšie ako ich majitelia...). Kde sa vám to ale všetko naozaj môže zísť? Objavili sme jedno zaujímavé zariadenie, ktoré IoT približuje ľudskej reči – a vlastne ešte viac tej zvieracej.

V Osvienčime nebol nedostatok plynu... V Sarajeve áno

By Elena Eleková 26. apríla 2017 478 zobrazení Žiadne komentáre

Emocionálna reportáž o reportáži od našej blogerky Eleny Elekovej

Balkán sedem rokov po vojne. Stopy po guľkách na domoch ešte ostro zreteľné, rovnako ako iné prejavy toho, čo sa prehnalo týmto kútom sveta. Taxikár v neskutočne rozbitom aute vyzerá, akoby len teraz zhodil z pleca samopal. Do úzkych tunelov vchádza na moje zdesenie bez svetiel.

Emocionálna reportáž o reportáži - skvelej " absyntovke" z dielne slovensko-poľského vydavateľstva Absynt od našej blogerky Eleny Elekovej.

Kto je lovec a kto lovná zver?

By 18. apríla 2017 2824 zobrazení Žiadne komentáre

Jo Nesbo: Smäd

Máte radi detektívky? V detektívkach ide o odhalenie páchateľa, že? Tak takáto hádanka: máte v rukách 1) fotografiu predpokladaného vraha (ale nič viac), 2) jeho meno (ale k nemu nič viac) alebo 3) informáciu, že je to... vampír. V ktorom z týchto prípadov viete o tom, KTO je páchateľ, najviac? Len tak mimochodom, nový Nesbø je super! A uvedená hádanka nemá s jeho románom nič spoločné, ibaže by...

Morálny šach-mat Šúsaku Endóa

By 10. apríla 2017 744 zobrazení 3 komentárov

Susaku Endo Mlcanie

Cítite, že váš relatívne pohodlný život postráda napätie a dobrodružstvo? Že vám chýbajú existenciálne drámy a všetko je tak obyčajné a nudné? A čo „vyššia idea", za ktorú sa oplatí bojovať, zmysel života...? Nič? Nuž, tak v tom prípade asi nebudete kresťanský misionár v Japonsku na začiatku 17. storočia...

Dve doby. Dve ženy. Jeden obraz.

By Jana Mišúnová 8. apríla 2017 314 zobrazení Žiadne komentáre

Jojo Moyes: Dievča, ktoré si tu zanechal
Britská spisovateľka Jojo Moyesová (o jej "heartbreaking" bestselleri Predtým ako som ťa poznala sme už pred časom na našom blogu písali) je jednou z mála autoriek, ktoré za svoje knihy dvakrát získali ocenenie Romantický román roka. Niet sa čomu čudovať: jej príbehy nie sú typická červená knižnica, naopak – napriek tomu, že sú o láske, majú v sebe hĺbku, originalitu a často vás prinútia zamyslieť sa.
Bezmenné zlo útočí. Jeden z najlepších hororov všetkých čias

By Daniel Kovacik 6. apríla 2017 2145 zobrazení 1 komentár

Stephen King: To (blog)

Mestečko Derry v štáte Maine v Novom Anglicku otcovia-zakladatelia neprezieravo postavili uprostred bažín. No nie pre nevhodný terén. V Derry bolo vždy niečo zlé. Sídli tam totiž prastaré zlo... Hororová klasika od kultového Stephena Kinga.

Čo sa stane, keď vás navštívi netvor – presne Sedem minút po polnoci?

By Jana Mišúnová 4. apríla 2017 454 zobrazení Žiadne komentáre

Patrick Ness Sedem minút po polnoci
Patrick Ness, svetoznámy autor knižiek pre staršie deti a mládež (u nás je populárna napr. jeho trilógiaChaos), koncom marca navštívil Slovensko. Prišiel, okrem iného, predstaviť svoj najnovší román Niečo viac, ktorý u nás práve vychádza vo vydavateľstve Slovart. My vám predstavíme jeho staršiu knihu, ktorej filmovú adaptáciu máte práve teraz možnosť vidieť v kine. Sedem minút po polnoci.

Antiutópia s maskou Apollóna. Budúcnosť Dmitryja Glukhovskeho

By Marek Kováčik 27. marca 2017 330 zobrazení Žiadne komentáre

Antiutópia menom Budúcnosť

Každý, kto sa narodí v Novej Európe, má právo na nesmrťeľnosť. Ale má to háčik... Mnohovrstevné temné filozofické dielo napísané svižným moderným jazykom, kde sa akcia stáva plnohodnotnou súčasťou myšlienky. Od štartu po cieľ prejdete peklom, očistcom aj rajom, tak ako v Danteho Božskej komédii, ibaže opačným smerom...

Sci-fi Teda Chianga je hudba s vysokou informačnou hustotou. Teraz aj v slovenčine

By Daniel Kovacik 24. marca 2017 367 zobrazení 1 komentár

Ted Chiang Príbehy vášho života

Ako by fungovala spoločnosť, v ktorej by boli ľudia vďaka sofistikovanej neurostimulácii odolní voči manipulácii v reklame zneužívajúcej krásu? Dokáže myseľ pochopiť seba samu? Prečo sa pravá zbožnosť pestuje v pekle? Ted Chiang patrí vedľa autorov ako Paolo Bacigalupi či Cory Doctorow k najznámejším súčasného autorom science fiction.

Naša knižná blogerka predstavila svoju najnovšiu knihu

By Daniel Kovacik 23. marca 2017 1350 zobrazení Žiadne komentáre

Elena ElekováS veľkou radosťou môžeme oznámiť, že naša spolupracovníčka, spisovateľka a publicistka Elena Eleková sa stala už trojnásobnou knižnou mamou! Po príbehoch z nemocničného prostredia Život pri živote a Moriturijej nedávno vyšla aj knižka pre deti Môj brat nemá brata. V stredu 15. marca ju predstavila v bratislavskom Artfore a prečítala aj ukážky zo svojich starších próz a publicistických textov.

Na vine sú hviezdy, alebo: shakespearovské dielo dneška

By Marek Kováčik 14. marca 2017 1045 zobrazení Žiadne komentáre

Napísať vtipný román z prostredia zomierajúcich tínedžerov, pri ktorom sa budete aspoň 8-krát nahlas smiať..., to už asi bude niečo...

Prežiť! Kniha Mengeleho dievča potvrdzuje záujem o osobné príbehy z koncentračných táborov

By Jana Mišúnová 13. marca 2017 1046 zobrazení Žiadne komentáre

Mengeleho dievča

Viola Fischerová, vlastným menom Rozsi Viola je dnes už 90 ročná pani. Svoj príbeh porozprávala novinárke Veronike Homolovej a spoločne vytvorili knihu. Mrazivú. Fascinujúcu. Desivú.

Bozkov nikdy nie je dosť. Tisíc je tak akurát

By Evi a Pepa 8. júna 2017 90 zobrazení Žiadne komentáre

Tillie Cole: Tisíc chlapčenských bozkov

Tillie Cole má krásny štýl písania. Veľmi nenútený, no zároveň hlboký. Myšlienky a pocity hlavných postáv sa vám dostanú pod kožu. Dej má rýchly spád, kniha sa číta príjemne vďaka jasným no premysleným vetám...

Dva deadliny: život a smrť. Dojímavý príbeh, ktorý vás rozosmeje teraz aj v kinách

By Daniel Kovacik 29. mája 2017 93 zobrazení Žiadne komentáre

Fredrik Backman: Muž menom OveNa prvý pohľad je Ove pekne nevrlý, mrzutý chlapík. Terorizuje všetkých naokolo od predavačiek v kvetinárstve až po svojich susedov. Po smrti ženy sa to ešte zhoršilo. Ove sa cíti osamelý, no nezdá sa, že by to akokoľvek túžil zmeniť. Jeho život (ak to vlastne ešte je jeho život....) obráti naruby až príchod nových susedov, ktorí mu autom zramujú poštovú schránku. Takáto prkotina ho vytočí práve vo chvíli, keď už sa zdalo, že má všetko na háku...

Učňøvské røky Williama Wistinga. Nøri majú nielen Joa, ale aj Jørna

By Evi a Pepa / jednoducho KNIHY 25. mája 2017 871 zobrazení Žiadne komentáre

Jørn Lier Horst: Súmrak

Extrømne dobré sú tieto severské detektívky, a obzvlášť tie nørske...! Vedľa velikána najväčšieho a detektíva najslávnejšieho (ak vám nedoplo: predsa Jo a Harry :)) však na nórskom literárnom detektívnom / krimi nebi tróni (alebo trøni?) aj meno Jørn Lier Horst. Aká je jeho nová kniha?

Steampunk naruby alebo príliš prudérna dystópia

By Daniel Kovacik 23. mája 2017 151 zobrazení 2 komentárov

Dan Vyleta: Dym

Predstavte si 19. storočie, v ktorom namiesto priemyselnej revolúcie ovláda anglickú spoločnosť úzkostlivá snaha o mravnú „čistotu". Každá nehanebnosť sa totiž prejavuje priam fyzickou špinou – dymom unikajúcim z hriešnikovho tela. Vypúšťajú ho najmä chudobní, keďže tí sa akosi „prirodzene" nevedia ovládať. Aristokrati dokážu žiť v čistote. Práve preto sú vraj predurčení vládnuť...

Trauma, z gréc. „rana“. John Boyne rozpráva o vojne a ranách na duši

By Jana Mišúnová 18. mája 2017 423 zobrazení Žiadne komentáre

John Boyne (zdroj: Writers Centre Norwich) John Boyne rozpráva o vojne a ranách na duši

Alfie má narodeniny 28. júla. V deň, keď oslavuje päť rokov, vypukne prvá svetová vojna. Otec Alfiemu sľúbil, že neodíde bojovať, no hneď nasledujúci deň sľub poruší. O štyri roky neskôr Alfie netuší, kde jeho otec je. Myslí si, že je na špeciálnej tajnej misii.

Chlapík na vrchole spisovateľského umenia

By Daniel Kovacik 16. mája 2017 489 zobrazení Žiadne komentáre

John Boyne, pán spisovateľ (Zdroj: Martinus,sk)

Minulý týždeň sa niesol v znamení dvoch literárnych akcií, ktoré ste určite neprehliadli. Samozrejme, Noc literatúry, už tradičná prehliadka zaujímavých textov v podaní známych hercov, ktorý čítajú úryvky na netradičných miestach. Tou druhou bola beseda s írskym spisovateľom Johnom Boyneom, autorom slávneho Chlapca v pásikavom pyžame, v bratislavskom Martinuse.

Ako vyzerá výchova detí v pekle? Dojemný príbeh troch žien, ktoré dali život, keď všade navôkol zúrila smrť

By Evi a Pepa / jednoducho KNIHY 12. mája 2017 174 zobrazení Žiadne komentáre

Wendy Holden: Odsúdení prežiť

Všetky tri mali skvelých manželov, rodinu a stabilný domov. Všetky tri boli tehotné. Všetkým trom osud neprial a urobil im zo života peklo. A malo to jeden jediný dôvod. Boli židovky. Holokaust nie je ľahká téma. Jednak to nie je ľahké čítanie, a po druhé: nebolo už o tom povedané všetko? Kniha Wendy Holden dokazuje, že možno predsa len ešte nie...

Rasizmus a ospevovanie bolesti? Zárezy smrti Veronicy Roth vyvolávajú kontroverzie

By Evi a Pepa / Jednoducho KNIHY 3. mája 2017 1656 zobrazení Žiadne komentáre

Veronica Roth Zárezy smrti

Veronica Roth po dystopickej sérii Divergencia obrátila list a pustila sa do sci-fi/fantasy z inej galaxie. No dobre, prečo to nevyskúšať? A veru, stálo to za to. No... po prečítaní som videla, že veľa ľudí touto knihou opovrhuje. Prečo? Majú podozrenie, že kniha je rasistická a znevažuje rôzne poruchy/choroby. Poďme to ale rozobrať postupne.

Unikátne zariadenie umožní mať vášho štvornohého miláčika stále na očiach

By skvelo.sk 27. apríla 2017 419 zobrazení Žiadne komentáre

Blog o smart zariadeniach a nových technológiáchInteligentné zariadenie pre vášho štvornohého miláčika

Čoraz viac sa dnes začína hovoriť o internete vecí (internet of things alebo aj IoT) a inteligentných zariadeniach. Onedlho budeme mať inteligentné chladničky, kuchynské drezy a zaváraninové poháre (niektoré z nich možno aj inteligentnejšie ako ich majitelia...). Kde sa vám to ale všetko naozaj môže zísť? Objavili sme jedno zaujímavé zariadenie, ktoré IoT približuje ľudskej reči – a vlastne ešte viac tej zvieracej.

V Osvienčime nebol nedostatok plynu... V Sarajeve áno

By Elena Eleková 26. apríla 2017 478 zobrazení Žiadne komentáre

Emocionálna reportáž o reportáži od našej blogerky Eleny Elekovej

Balkán sedem rokov po vojne. Stopy po guľkách na domoch ešte ostro zreteľné, rovnako ako iné prejavy toho, čo sa prehnalo týmto kútom sveta. Taxikár v neskutočne rozbitom aute vyzerá, akoby len teraz zhodil z pleca samopal. Do úzkych tunelov vchádza na moje zdesenie bez svetiel.

Emocionálna reportáž o reportáži - skvelej " absyntovke" z dielne slovensko-poľského vydavateľstva Absynt od našej blogerky Eleny Elekovej.

Kto je lovec a kto lovná zver?

By 18. apríla 2017 2824 zobrazení Žiadne komentáre

Jo Nesbo: Smäd

Máte radi detektívky? V detektívkach ide o odhalenie páchateľa, že? Tak takáto hádanka: máte v rukách 1) fotografiu predpokladaného vraha (ale nič viac), 2) jeho meno (ale k nemu nič viac) alebo 3) informáciu, že je to... vampír. V ktorom z týchto prípadov viete o tom, KTO je páchateľ, najviac? Len tak mimochodom, nový Nesbø je super! A uvedená hádanka nemá s jeho románom nič spoločné, ibaže by...

Morálny šach-mat Šúsaku Endóa

By 10. apríla 2017 744 zobrazení 3 komentárov

Susaku Endo Mlcanie

Cítite, že váš relatívne pohodlný život postráda napätie a dobrodružstvo? Že vám chýbajú existenciálne drámy a všetko je tak obyčajné a nudné? A čo „vyššia idea", za ktorú sa oplatí bojovať, zmysel života...? Nič? Nuž, tak v tom prípade asi nebudete kresťanský misionár v Japonsku na začiatku 17. storočia...

Dve doby. Dve ženy. Jeden obraz.

By Jana Mišúnová 8. apríla 2017 314 zobrazení Žiadne komentáre

Jojo Moyes: Dievča, ktoré si tu zanechal
Britská spisovateľka Jojo Moyesová (o jej "heartbreaking" bestselleri Predtým ako som ťa poznala sme už pred časom na našom blogu písali) je jednou z mála autoriek, ktoré za svoje knihy dvakrát získali ocenenie Romantický román roka. Niet sa čomu čudovať: jej príbehy nie sú typická červená knižnica, naopak – napriek tomu, že sú o láske, majú v sebe hĺbku, originalitu a často vás prinútia zamyslieť sa.
Bezmenné zlo útočí. Jeden z najlepších hororov všetkých čias

By Daniel Kovacik 6. apríla 2017 2145 zobrazení 1 komentár

Stephen King: To (blog)

Mestečko Derry v štáte Maine v Novom Anglicku otcovia-zakladatelia neprezieravo postavili uprostred bažín. No nie pre nevhodný terén. V Derry bolo vždy niečo zlé. Sídli tam totiž prastaré zlo... Hororová klasika od kultového Stephena Kinga.

Čo sa stane, keď vás navštívi netvor – presne Sedem minút po polnoci?

By Jana Mišúnová 4. apríla 2017 454 zobrazení Žiadne komentáre

Patrick Ness Sedem minút po polnoci
Patrick Ness, svetoznámy autor knižiek pre staršie deti a mládež (u nás je populárna napr. jeho trilógiaChaos), koncom marca navštívil Slovensko. Prišiel, okrem iného, predstaviť svoj najnovší román Niečo viac, ktorý u nás práve vychádza vo vydavateľstve Slovart. My vám predstavíme jeho staršiu knihu, ktorej filmovú adaptáciu máte práve teraz možnosť vidieť v kine. Sedem minút po polnoci.

Antiutópia s maskou Apollóna. Budúcnosť Dmitryja Glukhovskeho

By Marek Kováčik 27. marca 2017 330 zobrazení Žiadne komentáre

Antiutópia menom Budúcnosť

Každý, kto sa narodí v Novej Európe, má právo na nesmrťeľnosť. Ale má to háčik... Mnohovrstevné temné filozofické dielo napísané svižným moderným jazykom, kde sa akcia stáva plnohodnotnou súčasťou myšlienky. Od štartu po cieľ prejdete peklom, očistcom aj rajom, tak ako v Danteho Božskej komédii, ibaže opačným smerom...

Sci-fi Teda Chianga je hudba s vysokou informačnou hustotou. Teraz aj v slovenčine

By Daniel Kovacik 24. marca 2017 367 zobrazení 1 komentár

Ted Chiang Príbehy vášho života

Ako by fungovala spoločnosť, v ktorej by boli ľudia vďaka sofistikovanej neurostimulácii odolní voči manipulácii v reklame zneužívajúcej krásu? Dokáže myseľ pochopiť seba samu? Prečo sa pravá zbožnosť pestuje v pekle? Ted Chiang patrí vedľa autorov ako Paolo Bacigalupi či Cory Doctorow k najznámejším súčasného autorom science fiction.

Naša knižná blogerka predstavila svoju najnovšiu knihu

By Daniel Kovacik 23. marca 2017 1350 zobrazení Žiadne komentáre

Elena ElekováS veľkou radosťou môžeme oznámiť, že naša spolupracovníčka, spisovateľka a publicistka Elena Eleková sa stala už trojnásobnou knižnou mamou! Po príbehoch z nemocničného prostredia Život pri živote a Moriturijej nedávno vyšla aj knižka pre deti Môj brat nemá brata. V stredu 15. marca ju predstavila v bratislavskom Artfore a prečítala aj ukážky zo svojich starších próz a publicistických textov.

Na vine sú hviezdy, alebo: shakespearovské dielo dneška

By Marek Kováčik 14. marca 2017 1045 zobrazení Žiadne komentáre

Napísať vtipný román z prostredia zomierajúcich tínedžerov, pri ktorom sa budete aspoň 8-krát nahlas smiať..., to už asi bude niečo...

Prežiť! Kniha Mengeleho dievča potvrdzuje záujem o osobné príbehy z koncentračných táborov

By Jana Mišúnová 13. marca 2017 1046 zobrazení Žiadne komentáre

Mengeleho dievča

Viola Fischerová, vlastným menom Rozsi Viola je dnes už 90 ročná pani. Svoj príbeh porozprávala novinárke Veronike Homolovej a spoločne vytvorili knihu. Mrazivú. Fascinujúcu. Desivú.

Čakajte prosím...

Produkt bol vložený do košíka


Pokračovať v nákupe Zobraziť košík & zaplatiť

Produkt bol odebrán z košíka


Pokračovať v nákupe Zobraziť košík & zaplatiť