Skvelo.sk – kamarátsky internetový obchod

Apple produkty za skvelé uvádzacie ceny

Trhlina

Jozef Karika

Táto kniha vznikla zvláštnym spôsobom. Po vydaní mysteriózneho trileru Strach sa autorovi ozval človek, ktorý mu vyrozprával naozaj desivý príbeh. Jozef Karika jeho rozprávanie zaznamenal, mnohé tvrdenia overil, doplnil o vlastné zistenia a spracoval do knihy, ktorú máte pred sebou. Na jej stránkach rozmotáva veľmi tajomný, tragický a hrôzostrašný prípad. Zároveň poodhaľuje jednu z najväčších záhad Slovenska – nevysvetliteľné miznutie ľudí v pohorí Tribeč. Legenda, zámerná mystifikácia alebo desivá skutočnosť? Túto otázku si kladie aj autor. Predkladá strhujúci hororový príbeh a necháva na čitateľovi, aby našiel odpoveď.
Dostupné formáty: Social DRM EPUBSocial DRM MOBI
Kód: 16868
Počet stránok: 368
E-kniha
Tento produkt bude k dispozícii vo vašej knižnici po objednaní a zaplatení.
Ukážky
epub
mobi
9,00 €

Doprava nad 30 eur zadarmoDostupnosť: Na sklade


Aj tento tovar ešte môžete mať 
so ZĽAVOU!

Ešte stále máte 7% Zľavu na VŠETKO!

Popis produktu

Detaily

Táto kniha vznikla zvláštnym spôsobom. Po vydaní mysteriózneho trileru Strach sa autorovi ozval človek, ktorý mu vyrozprával naozaj desivý príbeh. Jozef Karika jeho rozprávanie zaznamenal, mnohé tvrdenia overil, doplnil o vlastné zistenia a spracoval do knihy, ktorú máte pred sebou. Na jej stránkach rozmotáva veľmi tajomný, tragický a hrôzostrašný prípad. Zároveň poodhaľuje jednu z najväčších záhad Slovenska – nevysvetliteľné miznutie ľudí v pohorí Tribeč. Legenda, zámerná mystifikácia alebo desivá skutočnosť? Túto otázku si kladie aj autor. Predkladá strhujúci hororový príbeh a necháva na čitateľovi, aby našiel odpoveď.

Doplňujúce informácie

Doplňujúce informácie

Tip Áno
Vydavateľ Ikar
isbn 978-80-551-5146-5
Rok vydania 1753
Druh tovaru Elektronicka kniha
Počet strán 368
Jazyk slovenský
Autor Jozef Karika
Dostupné formáty Social DRM EPUB, Social DRM MOBI

Recenzie od zákazníkov (8)

Recenzia od IvLu
Hodnotenia knihy
Upozornenie, odporúčam čítať len po prečítaní knihy.

Sú knihy, ktoré vyvolávajú údiv, sú knihy, ktoré vyvolávajú zdesenie, sú knihy vyvolávajúce strach. Tri slová, ktoré neznamenajú možno nič, tri slová, ktoré znamenajú mnoho a trojkami sa to v príbehu len hemží.

Jozef Karika je autor s nevšedným talentom vdýchnuť život do každého možno na prvý pohľad neživého príbehu. Tak sa zdrojom napätia stali jeho "mafiánske príbehy" a zdrojom tichej hrôzy naopak jeho horory.

Trhlinu pritom doviedol do dokonalosti. Príbeh tvoria tri /druhá trojka/ na seba nadväzujúce príbehy, ktoré tvoria ucelený dej knihy so spoločnou témou i spoločnými postavami. Prvá časť knihy vás oboznámi s prostredím deja, osobami a okolnosťami, ako k príbehu prišlo. Hoc je tematika plná Tríbeča, k Tríbeču sa ani nedostanete. Naopak s pocitom stupňujúcej hrôzy čítate o tajomných psychiatrických diagnózach pacienta, ktorý sa kedysi v Tríbeči stratil s nijak nesúvislými o to však desivejšími nahrávkami rozhovorov s chorým
V druhej časti spoznávate prostredie Tríbeča. V tejto časti sa mi najviac páčilo plastické zobrazenie prostredia. Autor vierohodne popísal všetky zákutia miest, dediniek a celkového okolia Tríbeča, čím príbehu vdýchol nielen život, ale i spojivo s ďalšou časťou príbehu.Druhá časť je vygradovaná vo veľkolepom Karikovskom finále, ktoré poukazuje na nevšednosť autora verne zobraziť silné momenty deja.

Tretia časť začína ako spomínaná pesnička od skupiny Zrní "Hýkal" . Ako pod tichými optimistickými strunami gitár vzniká aj optimistický pohľad na dej poznačený viacerými vtipnými momentmi,v ktorých prevláda trochu stupídny, ale o to optimistickejší humor. Výrazy pri maringotke, kde sa stal z Andreja "ešte väčší blbec, než som myslel", prípadne "...napriek Kerčelovym radám ako niesť ruksak, som mal na strmine pocit, že ma preváži dozadu a skotúľam sa z kopca" a "Skurvená turistika" vyvoláva akúsi bujarú veselosť, až do času, keď sa začnú diať veci na oko nevinné, o to však desivejšie. A tak, podobne, ako v pesničke, dochádzame do deja plnej mystifikácie plného nepochopiteľných vecí, ktoré čitateľa núti pochybovať o všetkom, o príbehu, o postavách, o deji, o piesni, ktorá vhodne doplnila celý text a stala sa akýmsi nepísaným mottom záveru knihy.

A trojka v znamení príbehu pokračuje, pretože Karika v úlohe rozprávača hrôzu a des pretavil do pomalej po kvapkách stupňujúcej sa hrôzy, ako keby autor chcel povedať "stále máš čas ukončiť čítanie, vzdať to". A vy v úlohe čitateľa, aj keby ste tak chceli urobiť, nemôžete. Tak ako Igora opantal Tríbeč, tak opantáva dej aj čitateľa knihy. A tak, kým úvod knihy s rekonštrujúcou budovou bývalej psychiatrie, dokumentmi, platňami, desivou nahrávkou na nich je desivý, druhá časť knihy s nápisom v turistickej knihe na Žibrici, totemami, hororovým zakončením v opustenej osade desivejšia, tak v závere ani nedýchate, ba priam pociťujete nepríjemné mrazenie. Ono sa v podstate nemusí nič diať, nemusí na vás vybafnúť strašidlo, nemusí v okolí vás hrmotať poltergeist, ani sa nemusí nik samovznietiť. Stačí zdanlivo nesúvislý rad udalostí, ktoré by ste si v inom čase, na inom mieste nevšimli. Stačí, keď číslo 4 neznamená nič, môže byť číslo 5, ba aj číslo , opäť spomínané, tri. Stačí, že sa môžete raz ocitnúť na Žibrici, raz na Veľkom Tríbeči, ráz niekde úplne inde. Píšem nezrozumiteľne? Veď o to ide - neznámo v deji, chaotický popis počtu ľudí, miestností v polorozpadnutom dome, fantastický zápis v turistickej knihe, hra svetiel, dieťa v modrej vetrovke - vyvolá rad zdanlivo nesúvislých udalostí, po ktorých sa budete báť viac ako pri nejakom huhňaní démona. Do toho niečo tajomné, čo vyvolá pocit úplného psychického opojenia románom. Čítate, rozmýšľate o deji a ste zmätenejší . Priam s túžbou očakávate záverečné defilé, ktoré všetko vysvetlí. No a vysvetlenie neprichádza, čo vyvoláva otázky, pochybnosti, ba až nedôveru. V závere posledná trojka - trojka zachránených, trojka pochybnosti. Vážne sa príbeh stal? Vážne hlavní hrdinovia prežili všetky útrapy a strasti zlomyseľnej hory? Vážne bol rozprávač pri zmysloch, alebo bol tiež psychický postihnutý útrapami, ktoré sa nemuseli stať, len boli výplodom nadrogovaného mozgu, ktorý si chcel vystreliť zo samotného spisovateľa? Alebo si vystrelil autor z nás všetkých, keď vymyslel príbeh, Igora, postavy, dej? Veď sám Jožko Karika priznáva v úvode knihy, že nepotrebuje námety od iných ľudí, má ich dosť, hoc nemá čas na ich spracovanie. Zrazu si nájde čas na to, aby sa stretol s chlapíkom, ktorému pri prvom pohľade očividne preskakuje, nemá nič okrem pár fotografií ? Riskoval by čas na takéto podnety? A čo ten koniec? Žiadne pátranie? Vážne by ste verili tomu, že zázračná záchrana troch ľudí nebude mať žiadne dozvuky, zvlášť, keď jeden z nich vykladá čosi o troch, štyroch, piatich ľuďoch? Nič v novinách, bulvári, ktorý zaznamenáva každú blbinu?

Verte - neverte

Fakt , alebo fikcia

Dozviete sa na konci programu.

Vlastne nie, nie je Jonathan Frakes, je len Jozef Karika, a vy ako čitateľ. Koniec zostáva len a len na nás. A tak to je lepšie. Každopádne nech je pravda akákoľvek, autor z nej vychádza ako víťaz. Vyvolal záujem o dej, vyvolal napätie, zobrazil plastický realitu deja, osoby, miestá i pravú nefalšovanú hrôzu stupňujúcu sa zo stránky na stranu. A nám čitateľom zostáva pocit doznievajúceho strachu, poverčivosť, nechuť vybrať sa po stopách autora v realite bez mystiky a hlavne zážitok. A tak to má pri horore byť.

Dávam 100%


(Napísané 26.12.2016)
Recenzia od Peter Pán
Hodnotenia knihy
Domnievam sa, že je toho viac, čo Igor nevyrozprával, viac než čo sme si mohli prečítať. Ale to je už možno námet pre psychoanalýzu. Napr. to jeho stotožňovanie sa najskôr s Fischerom, potom s Kerčelom, vedomie, že snaha po sláve, úspechu či možno iba adrenalíne spôsobila rozpad jeho vzťahu apod.


(Napísané 16.11.2016)
Recenzia od Stela Buzová
Hodnotenia knihy
kniha sa číta prakticky sama, na jeden dych. Ak po nej náhodou siahnete napríklad v sobotu poobede na vécé s úmyslom prečítať si prvú kapitolu..., tak vám dosť reálne hrozí, že z toho vécé sa postavíte o pol tretej v nedeľu nadránom! A možno v úplne inej dimenzii... :)


(Napísané 16.11.2016)
Recenzia od citatel
Hodnotenia knihy
modelový „page turner", prevraciate stránky ako najatý


(Napísané 16.11.2016)
Recenzia od Miaou
Hodnotenia knihy
K tomu „napínaniu“ a „hraniu o čas“: autor čitateľa vskutku oblaží napríklad takými naťahovačkami ako: „Mia rada varí kakao. Ja ho moc nemusím, ale neriešim“ apod. Kniha mohla byť pokojne aj kratšia, keby Igor prešiel rovno k veci reps. keby to Karika pri prepisovaní vyhodil. Na druhej strane, čím dlhšie sa nejaké odhalenie odďaľuje, tým väčšie cítite napätie..., takže nechávam na posúdení každého čitateľa. Mne osobne sa kniha veľmi páčila, je to jeden z najkvalitnejších hororov.


(Napísané 16.11.2016)
Recenzia od Fero
Hodnotenia knihy
Karika chvíľu akoby len prežúva vatu, hrá o čas – máte chuť preskakovať celé strany, len aby ste sa dozvedeli, čo bolo ďalej – len keby ste sa nebáli, že prídete o niečo fakt podstatné... Lenže nakoniec ste aj tak radi, že to na vás nevysypal všetko hneď a naraz.


(Napísané 16.11.2016)
Recenzia od Howard
Hodnotenia knihy
Trhlina je kniha, ktorá sa nedá posudzovať výlučne z literárneho hľadiska, keďže ide, tak alebo onak, o skutočný príbeh. Či už príbeh nadprirodzených úkazov, alebo šialenstva hlavného hrdinu a rozpadu jeho duše na kúsky. Sám pochádzam z tých končín, takže čítanie o Tribeči bolo pre mňa tak trochu osobné. Na viacerých miestach som bol, stanovali sme pod Oponickým hradom, túra na Gýmeš a podobne. Okrem kvalitnej opice som nič paranormálne nezažil :) Ale aj tak by som tam teraz asi nešiel ani za nič. O zmiznutiach som predtým nevedel a myslím, že ani väčšina tamojších obyvateľov. Určite nejde o nejakú z generácie na generáciu tradovanú legendu. Iste, to prostredie má svoje vyžadovanie a môže niekomu naháňať strach – ale taká je už príroda: krásna a desivá zároveň.


(Napísané 16.11.2016)
Recenzia od Diana Petrášová
Hodnotenia knihy
perfektná kniha. Doslova vás to vcucne! Sila! Ste tam – rozprávanie vás teleportovalo, či sa vám to páči alebo nie, priamo do stredu diania.


(Napísané 16.11.2016)

Napíšte vlastnú recenziu

Hodnotíte produkt: Trhlina

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *


Vaše hodnotenie

Bestseller

Apple iPad 32GB Wi-Fi vesmírně šedý

406,01 €

Apple iPod nano 16GB vesmírně šedý (2015)

187,04 €

Čítačka Dibuk SAGA

4 recenzie

Bežná cena: 118,80 €

Special Price 79,00 €

Beats Studio Wireless bílá (2015)

210,79 €
E-kniha

Trhlina

8 recenzie
9,00 €
E-kniha

Smrť na druhom brehu

3 recenzie
8,99 €

XBOX ONE S Bezdrôtový Gamepad FSE

55,99 €

Apple iPhone 6s Plus Silicone Case zadní kryt oranžový

12,25 €

XBOX ONE Deus Ex: Mankind Divided

49,99 €

Apple iPhone 7 Leather Case zadní kryt žlutohnědý

49,93 €
E-kniha

Do vody

8 recenzie
7,99 €

XBOX ONE Mafia III

55,00 €

Powerbank Alien 5000mAh

20,83 €

Stereo sluchadla RM-100H čierne

33,33 €

Wraps Talk Lagoon

20,83 €

Make-up zrkadielko & powerbanka Hyper Pearl - rose gold

43,50 €

Novinky

Zľavy

Knižné tipy

E-kniha

Päť jazykov lásky

6,90 €
E-kniha

Uspávanka

7,90 €
E-kniha

Lady v modrom

8,30 €
E-kniha

Trol

7,90 €
E-kniha

Kráľovná v tieňoch

7,99 €
E-kniha

Polnočná dáma

8,99 €
E-kniha

Kto skrotí Kláru

7,70 €
E-kniha

Vlk a dýka

7,99 €
E-kniha

Srdcom a mečom

7,90 €
E-kniha

Mŕtve dievča neklame

6,99 €

A teraz ma pobozkaj

8,32 €

Tomas World Expedition

15,04 €
E-kniha

Vlastnou hlavou

7,90 €

Bezohľadný darebák

9,16 €
E-kniha

Kalypso

7,90 €

Čítačka Dibuk SAGA

4 recenzie

Bežná cena: 118,80 €

Special Price 79,00 €

E-kniha

Utiekol som z Osvienčimu

9,70 €

Čakajte prosím...

Produkt bol vložený do košíka


Pokračovať v nákupe Zobraziť košík & zaplatiť

Produkt bol odebrán z košíka


Pokračovať v nákupe Zobraziť košík & zaplatiť